Tulokset

08.05.2019 Lukion poikien pesäpalloa, HLOU:n sarjaa, Mustikkamaa

Joukkueet: Kulosaari, Munkka
Munkan ottelut:
Munkka - Kulosaari 41-2
Munkan joukkue: Teemu Suviyö, Lauri Humaloja, Jens Grimbergen Alvar Nugraha, Santeri Vuola, Elias Kaijasilta, Oskari Laine, Tuomas Hirvonen, Kalle Hannula, Eemeli Koskenvuo, Eemil Oinas, Juho Pentikäinen
Valmentajan kommentit: Coach Riissanen oli virittänyt pojat aivan mahtavaan lyöntikuntoon perjantain harjoituksissa. Kulosaari joutui kärsijäksi poikien hyvän latauksen vuoksi. Jatkopelit maanantaina 13.5 Meilahdessa.


02.05.2019 7lk:n jalkapalloa pojat, pienpeli, HOU:n sarjaa, Lassilan tekonurmi

Joukkueet: Pukinmäki, Viikki, Munkka Leeds
Munkan ottelut:
Munkka - Pukinmäki 0-6 Munkka - Viikki 2-2
Munkan joukkue: Amadeus Andersson, Arttu Seppälä, Noel Piipari, Henrikki Hyvärinen, Noah Maffeo, Emil Stumpf, Jaakko Moisio
Valmentajan kommentit: Hyvin taisteltu!


7lk:n jalkapalloa pojat, pienpeli, HOU:n sarjaa, Lassilan tekonurmi

Joukkueet: Hiidenkivi, Maunula, Munkka Norwich
Munkan ottelut:
Munkka - Hiidenkivi 2-0 Munkka - Maunula 5-2
Munkan joukkue: Jayme Kontuniemi, Viljami Puputti, Jimi Pusa, Kalle Pentikäinen, Miro Koskenvierus, Oliver Rekola, Julius Partanen, Markus Leinonen
Valmentajan kommentit: Kaksi kliinistä voittoa ja jatkoon!


03.04.2019 7lk poikien koripalloa, HOU:n sarjaa, Helmi-Center

Joukkueet: KSYK, Pukinmäki, PHYK ja Munkka
Munkan ottelut:
Välierä Munkka - Pukinmäki 41-38 Finaali Munkka - PHYK 29-70
Munkan joukkue: Noah Maffeo, Tim Karisalmi, Viljami Puputti, Erik Sarnes, Emil Stumpf, Jayme Kontuniemi ja Julius Partanen
Valmentajan kommentit: Kapealla materiaalilla hyvä taistelu ja saavutuksena voitettu hopea.


01.04.2019 7lk tyttöjen koripalloa, HOU:n sarjaa, Malmin palloiluhalli

Joukkueet: Pukinmäki, Herttoniemi, Munkka
Munkan ottelut:
Munkka - Pukinmäki 47-56 Munkka - Herttoniemi 24-39
Munkan joukkue: Heidi Levan, Erin Lehmusto, Iris Ingervo, Sini Laitinen, Anna Hiltunen ja Frida Rautanen
Valmentajan kommentit: Kovaa taistelua - ei jatkoon!