Pakollinen liikunta tytöt

 

LIIKUNTAOHJELMA 7AB TO 12.15-13.45 Ope: Lankila
VK PVM OHJELMA PAIKKA
2 7.-11.1. Salibandy Liikuntasali
3 14.-18.1. Voimistelu/parkour Liikuntasali
4 21.-25.1. Luistelu/jääpelit Ulkona
5 28.-1.2. Luistelu/jääpelit Ulkona
6 4.-8.2. Kuntoilu Monttu
7 11.-15.2. Ulkoliikunta Ulkona
8 18.-22.2. HIIHTOLOMA
9 25.2.-1.3. Lentopallo Liikuntasali
10 4.-8.3. Kamppailu Liikuntasali
11 11.-15.3. Crossfit Liikuntasali
12 18.-22.3. Move! toimintakyvyn arviointi Liikuntasali
13 25.-29.3. Mailapelit Liikuntasali
14 1.-5.4. Kuntosali + step KS + monttu
15 8.-12.4. Tanssi Monttu
16 15.-19.4. Ulkopalloilu Ulkona
17 22.-26.4. Ulkokuntoilu Ulkona
18 29.4.-3.5. Pesäpallo Ulkona
19 6.-10.5. Ulkopalloilu Paltsi
20 13.-17.5. Pesäpallo Ulkona
21 20.-24.5. Toivekerta Ulkona
22 27.-31.5. HELATORSTAI

 

Liikuntasuunnitelma 7BC Torstai klo. 12.15 kevät 2019
vko PVM Laji Paikka
2 10.tammi salibandy liikuntasali
3 17.tammi voimistelu liikuntasali
4 24.tammi luistelu/jooga ulkojää/monttu
5 31.tammi luistelu ulkojää
6 7.helmi luistelu/ulkoliikunta ulkojää/lähimaasto
7 14.helmi PENKKARIT
8 21.helmi TALVILOMA
9 28.helmi lentopallo liikuntasali
10 7.maalis tanssi monttu
11 14.maalis crossfit /uinti liikuntasali/Pirkkola
12 21.maalis Move! toimintakyvyn arviointi liikuntasali
13 28.maalis sisäpalloilu/uinti liikuntasali/Pirkkola
14 4.huhti kuntoilu monttu/kuntosali
15 11.huhti voimistelu liikuntasali
16 18.huhti sikapesis/polttopallo liikuntasali
17 25.huhti ulkopalloilu Paltsi
18 2.touko pesäpallo koulun kenttä
19 9.touko ulkopalloilu Paltsi
20 16.touko pesäpallo koulun kenttä
21 23.touko toivekerta
22 30.touko HELATORSTAI

 

LIIKUNTAOHJELMA 7DEF MA 9.55-11.20 Ope: Lankila
VK PVM OHJELMA PAIKKA
2 7.-11.1. Salibandy Liikuntasali
3 14.-18.1. Voimistelu/parkour Liikuntasali
4 21.-25.1. Luistelu/jääpelit Ulkona
5 28.-1.2. Luistelu/jääpelit Ulkona
6 4.-8.2. Kuntoilu Monttu
7 11.-15.2. Ulkoliikunta Ulkona
8 18.-22.2. HIIHTOLOMA Paltsi
9 25.2.-1.3. Lentopallo Liikuntasali
10 4.-8.3. Kamppailu Liikuntasali
11 11.-15.3. Crossfit Liikuntasali
12 18.-22.3. Move! toimintakyvyn arviointi Liikuntasali
13 25.-29.3. Mailapelit Liikuntasali
14 1.-5.4. Kuntosali + step KS + monttu
15 8.-12.4. Tanssi Monttu
16 15.-19.4. Ulkopalloilu Ulkona
17 22.-26.4. PÄÄSIÄINEN
18 29.4.-3.5. Pesäpallo Ulkona
19 6.-10.5. Ulkopelit Paltsi
20 13.-17.5. Pesäpallo Ulkona
21 20.-24.5. Frisbeegolf Koneenpuisto
22 27.-31.5. Toivekerta Ulkona

Liikuntasuunnitelma 7FG Maanantai klo. 9.55 kevät 2019
vko PVM Laji Paikka
2 7.tammi salibandy liikuntasali
3 14.tammi voimistelu liikuntasali
4 21.tammi luistelu/jooga ulkojää/monttu
5 28.tammi luistelu ulkojää
6 4.helmi luistelu/ulkoliikunta ulkojää/lähimaasto
7 11.helmi lentopallo liikuntasali
8 18.helmi TALVILOMA
9 25.helmi lvt + sisäpalloilu liikuntasali
10 4.maalis tanssi monttu
11 11.maalis crossfit liikuntasali
12 18.maalis Move! toimintakyvyn arviointi liikuntasali
13 25.maalis sisäpalloilu liikuntasali
14 1.huhti kuntoilu monttu/kuntosali
15 8.huhti voimistelu liikuntasali
16 15.huhti sikapesis/polttopallo liikuntasali
17 22.huhti PÄÄSIÄINEN
18 29.huhti pesäpallo koulun kenttä
19 6.touko ulkopalloilu Paltsi
20 13.touko pesäpallo koulun kenttä
21 20.touko toivekerta ulkona
22 27.touko toivekerta ulkona

 

LIIKUNTAOHJELMA 8AB TI 12.15-13.45 Ope: Lankila
VK PVM OHJELMA PAIKKA
2 7.-11.1. Salibandy Liikuntasali
3 14.-18.1. Voimistelu Liikuntasali
4 21.-25.1. Luistelu/jääpelit Ulkona
5 28.-1.2. Luistelu/jääpelit Ulkona
6 4.-8.2. Kuntoilu Monttu
7 11.-15.2. Ulkoliikunta Ulkona
8 18.-22.2. HIIHTOLOMA Paltsi
9 25.2.-1.3. Lentopallo Liikuntasali
10 4.-8.3. LIIKUNTAPÄIVÄ
11 11.-15.3. Crossfit Liikuntasali
12 18.-22.3. Move! toimintakyvyn arviointi Liikuntasali
13 25.-29.3. Mailapelit Liikuntasali
14 1.-5.4. Kuntosali + step KS + monttu
15 8.-12.4. Tanssi Monttu
16 15.-19.4. Ulkopalloilu Ulkona
17 22.-26.4. Cooper Ulkona
18 29.4.-3.5. Pesäpallo Ulkona
19 6.-10.5. Ulkopelit Paltsi
20 13.-17.5. Uinti SYK/Stadikka
21 20.-24.5. Uinti SYK/Stadikka
22 27.-31.5. Toivekerta Ulkona

 

Liikuntasuunnitelma 8BC Tiistai klo. 12.15 kevät 2019
vko PVM Laji Paikka
2 8.tammi salibandy liikuntasali
3 15.tammi voimistelu liikuntasali
4 22.tammi luistelu/jooga ulkojää/monttu
5 29.tammi luistelu ulkojää
6 5.helmi luistelu/ulkoliikunta ulkojää/lähimaasto
7 12.helmi pelit + kuntosali liikuntasali/kuntosali
8 19.helmi TALVILOMA
9 26.helmi lentopallo liikuntasali
10 5.maalis LIIKUNTAPÄIVÄ
11 12.maalis crossfit liikuntasali
12 19.maalis Move! toimintakyvyn arviointi liikuntasali
13 26.maalis sisäpalloilu liikuntasali
14 2.huhti tennis Tali-halli
15 9.huhti voimistelu liikuntasali
16 16.huhti sikapesis/polttopallo liikuntasali
17 23.huhti cooper Paltsi/Koneenpuisto
18 30.huhti pesis (vappukaronkka) koulun kenttä
19 7.touko ulkopalloilu Paltsi
20 14.touko uinti SYK/Stadikka
21 21.touko uinti SYK/Stadikka
22 28.touko pesis koulun kenttä

 

Liikuntasuunnitelma 8DEFG Perjantai 9.00 kevät 2019
vko PVM Laji Paikka
2 11.tammi salibandy liikuntasali
3 18.tammi voimistelu liikuntasali
4 25.tammi luistelu/jooga ulkojää/monttu
5 1.helmi luistelu ulkojää
6 8.helmi luistelu/ulkoliikunta ulkojää/lähimaasto
7 15.helmi Wanhat / ulkolenkki lähimaasto
8 22.helmi TALVILOMA
9 1.maalis lentopallo liikuntasali
10 8.maalis tanssi monttu
11 15.maalis crossfit liikuntasali
12 22.maalis Move! toimintakyvyn arviointi liikuntasali
13 29.maalis sisäpalloilu liikuntasali
14 5.huhti kuntoilu monttu/kuntosali
15 12.huhti tennis Tali-halli
16 19.huhti PÄÄSIÄINEN
17 26.huhti cooper Paltsi/Koneenpuisto
18 3.touko pesis koulun kenttä
19 10.touko uinti SYK/Stadikka
20 17.touko uinti SYK/Stadikka
21 24.touko pesis koulun kenttä
22 31.touko MONITOIMIPÄIVÄ

 

Liikuntasuunnitelma 9AB Tiistai klo. 9.55 kevät 2019
vko PVM Laji Paikka
2 8.tammi tanssi monttu
3 15.tammi voimistelu liikuntasali
4 22.tammi luistelu/jooga ulkojää/monttu
5 29.tammi luistelu ulkojää
6 5.helmi luistelu/ulkoliikunta ulkojää/lähimaasto
7 12.helmi pelit + kuntosali liikuntasali/kuntosali
8 19.helmi TALVILOMA
9 26.helmi lentopallo liikuntasali
10 5.maalis LIIKUNTAPÄIVÄ
11 12.maalis crossfit liikuntasali
12 19.maalis kuntotestit liikuntasali
13 26.maalis sisäpalloilu liikuntasali
14 2.huhti tennis Tali-halli
15 9.huhti voimistelu liikuntasali
16 16.huhti sikapesis/polttopallo liikuntasali
17 23.huhti lvt+ cooper Paltsi/Koneenpuisto
18 30.huhti pesis (vappukaronkka) koulun kenttä
19 7.touko lvt + ulkoliikunta lähimaasto
20 14.touko uinti SYK/Stadikka
21 21.touko uinti SYK/Stadikka
22 28.touko MONITOIMIVIIKKO

 

LIIKUNTAOHJELMA 9BC TI 9.55-11.20 Ope: Lankila
VK PVM OHJELMA PAIKKA
2 7.-11.1. Salibandy Liikuntasali
3 14.-18.1. Voimistelu Liikuntasali
4 21.-25.1. Luistelu/jääpelit Ulkona
5 28.-1.2. Luistelu/jääpelit Ulkona
6 4.-8.2. Kuntoilu Monttu
7 11.-15.2. Ulkoliikunta Ulkona
8 18.-22.2. HIIHTOLOMA Paltsi
9 25.2.-1.3. Lentopallo Liikuntasali
10 4.-8.3. LIIKUNTAPÄIVÄ
11 11.-15.3. Crossfit Liikuntasali
12 18.-22.3. Kuntotestit Liikuntasali
13 25.-29.3. Mailapelit Liikuntasali
14 1.-5.4. Kuntosali + step KS + monttu
15 8.-12.4. Tanssi Monttu
16 15.-19.4. Ulkopalloilu Ulkona
17 22.-26.4. Cooper Ulkona
18 29.4.-3.5. Pesäpallo Ulkona
19 6.-10.5. Ulkopelit Paltsi
20 13.-17.5. Uinti SYK/Stadikka
21 20.-24.5. Uinti SYK/Stadikka
22 27.-31.5. Toivekerta

 

LIIKUNTAOHJELMA 9DEF PE 11.20-12.50 Ope: Lankila
VK PVM OHJELMA PAIKKA
2 7.-11.1. Salibandy Liikuntasali
3 14.-18.1. Voimistelu Liikuntasali
4 21.-25.1. Luistelu/jääpelit Ulkona
5 28.-1.2. Luistelu/jääpelit Ulkona
6 4.-8.2. Kuntoilu Monttu
7 11.-15.2. Ulkoliikunta/wanhat Ulkona
8 18.-22.2. HIIHTOLOMA Paltsi
9 25.2.-1.3. Lentopallo Liikuntasali
10 4.-8.3. Kamppailu Liikuntasali
11 11.-15.3. Crossfit Liikuntasali
12 18.-22.3. Kuntotestit Liikuntasali
13 25.-29.3. Mailapelit Liikuntasali
14 1.-5.4. Kuntosali + step KS + Monttu
15 8.-12.4. Tanssi Monttu
16 15.-19.4. PÄÄSIÄINEN
17 22.-26.4. Cooper Ulkona
18 29.4.-3.5. Uinti SYK/Stadikka
19 6.-10.5. Uinti SYK/Stadikka
20 13.-17.5. Pesäpallo Ulkona
21 20.-24.5. Toivekerta Ulkona
22 27.-31.5. .