Pakollinen liikunta pojat

 

Liikunta pojat 7 lk A B C syksy 2019 torstai klo 12.15 – 13.45
PVM: Mitä: Huom:
15.8. Tutustumista ja jalkapalloa
22.8. Kuutamokeikka!!
29.8. Futis Koulun kenttä / Paltsi
5.9. YU Koulun kenttä / Paltsi
12.9. YU Paltsi
19.9. 3000 m Paltsi
26.9. Palloilu Paltsi
3.10. Suunnistus Lähtö koululta
10.10. Suunnistus Lähtö koululta
17.10. Syysloma Ei tunteja
24.10. Lihaskuntoharjoituksia Monttu ja k-Sali
31.10. Koripallo ja lihaskuntoharjoitus 1/2 salia ja kuntosali
7.11. Palloilu Sali
14.11. Kuntotestit Sali
21.11. Tanssit Sali
28.11. Tanssit Sali
5.12. Itsenäisyysjuhla
12.12. Sisäpelejä 1/2 salia ja kuntosali
19.12. Penkkiurheilua
Mika ja Jari

 

Liikunta pojat 7 lk D E F G syksy 2019 Maanantai klo 9.55 – 11.25
PVM: Mitä: Huom:
12.8. Tutustumista ja jalkapalloa
19.8. Ulkopelejä
26.8. Futis Koulun kenttä / Paltsi
2.9. YU Koulun kenttä / Paltsi
9.9. YU Paltsi
16.9. 3000 m Paltsi
23.9. Palloilu Paltsi
30.9. Suunnistus Lähtö koululta
7.10. Suunnistus Lähtö koululta
14.10. Syysloma Ei tunteja
21.10. Lihaskuntoharjoituksia Monttu ja k-Sali
28.10. Koripallo ja lihaskuntoharjoitus 1/2 salia ja kuntosali
4.11. Palloilu Sali
11.11. Kuntotestit Sali
18.11. Tanssit Sali
25.11. Tanssit Sali
2.12. Sisäpelejä 1/2 salia ja monttu
9.12. Sisäpelejä 1/2 salia ja kuntosali
16.12. Penkkiurheilua
Mika ja Jari

 

Liikunta pojat 8 lk A B C syksy 2019 Tiistai 9.55 – 11.20
PVM: Mitä: Huom:
13.8. Uinti varaa 50 c pukukoppiin!
20.8. Uinti varaa 50 c pukukoppiin!
27.8. MOVE ja futis
3.9. MOVE ja futis Paltsi / Koulun kenttä
10.9. YU Paltsi / Koulun kenttä
17.9. 3000 m Paltsi
24.9. Ulkopelit Paltsi
1.10. Suunnistus Pukeudu sään mukaan
8.10. Suunnistus Pukeudu sään mukaan
15.10. Syysloma
22.10. Lihaskuntoharjoituksia Monttu ja k-Sali
29.10. Koripallo ja lihaskuntoharjoitus 1/2 salia ja kuntosali
5.11. Palloilu Sali
12.11. Kuntotestit Sali
19.11. Tanssit Sali
26.11. Tanssit Sali
3.12. Sisäpelejä 1/2 salia ja monttu
10.12. Sisäpelejä 1/2 salia ja kuntosali
17.12. Joulusählyt
Mika ja Jari

 

Liikunta pojat 8 lk D E F G syksy 2019 Perjantai 11.20 – 12.50
PVM: Mitä: Huom:
16.8. Uinti varaa 50 c pukukoppiin!
23.8. Uinti varaa 50 c pukukoppiin!
30.8. MOVE
6.9. MOVE
13.9. YU Paltsi / Koulun kenttä
20.9. 3000 m Paltsi
27.9. Taksvärkki
4.10. Suunnistus Pukeudu sään mukaan, Rusa
11.10. Suunnistus Pukeudu sään mukaan
18.10. Syysloma
25.10. Lihaskuntoharjoituksia Monttu ja k-Sali
1.11. Sisäpelejä 1/2 salia ja kuntosali
8.11. Palloilu Sali
15.11. Kuntotestit Sali
22.11. Tanssit Sali
29.11. Tanssit Sali
6.12. Itsenäisyyspäivä
13.12. Sisäpelejä 1/2 salia ja kuntosali
20.12. Joulusählyt
Mika ja Jari

 

Liikunta pojat 9 lk A B C syksy 2019 Tiistai 12.15 – 13.45
PVM: Mitä: Huom:
13.8. Uinti varaa 50 c pukukoppiin!
20.8. Uinti varaa 50 c pukukoppiin!
27.8. Palloilu Paltsi
3.9. YU Koulun kenttä
10.9. YU Paltsi / Koulun kenttä
17.9. 3000 m Paltsi
24.9. Ulkopelit Paltsi
1.10. Suunnistus Pukeudu sään mukaan, Rusa
8.10. Suunnistus Pukeudu sään mukaan
15.10. Syysloma
22.10. Lihaskuntoharjoituksia Monttu ja k-Sali
29.10. TET
5.11. Palloilu Sali
12.11. Kuntotestit Sali
19.11. Tanssit Sali
26.11. Tanssit Sali
3.12. Sisäpelejä 1/2 salia ja monttu
10.12. Sisäpelejä 1/2 salia ja kuntosali
17.12. Joulusählyt
Mika ja Jari

 

Liikunta pojat 9 lk D E  F syksy 2019 perjantai 9.00 – 10.30
PVM: Mitä: Huom:
16.8. Uinti varaa 50 c pukukoppiin!
23.8. Uinti varaa 50 c pukukoppiin!
30.8. Palloilu Paltsi
6.9. YU Koulun kenttä
13.9. YU Paltsi / Koulun kenttä
20.9. 3000 m Paltsi
27.9. Taksvärkki
4.10. Suunnistus Pukeudu sään mukaan, Rusa
11.10. Suunnistus Pukeudu sään mukaan
18.10. Syysloma
25.10. Lihaskuntoharjoituksia Monttu ja k-Sali
1.11. TET
8.11. Palloilu Sali
15.11. Kuntotestit Sali
22.11. Tanssit Sali
29.11. Tanssit Sali
6.12. Itsenäisyyspäivä
13.12. Sisäpelejä 1/2 salia ja kuntosali
20.12. Joulusählyt
Mika ja Jari