Valinnainen liikunta pojat

Liikuntasuunnitelma 7lk. URHEA Perjantai 8.00-8.50 syksy 2021
vko PVM Laji Paikka
33 20.elo liikkumistaidot: juoksu
34 27.elo liikkumistaidot: suunnanmuutos
35 3.syys OPEKOKOUS / EI TUNTIA
36 10.syys soveltavat pelit
37 17.syys TAKSVÄRKKI
38 24.syys liikkumistaidot: hypyt/loikat
39 1.loka liikkumistaidot: juoksu
40 8.loka liikkumistaidot: suunnanmuutos
41 15.loka soveltavat pelit
42 22.loka SYYSLOMA

 

LIIKUNTAOHJELMA KE 8.valinnainen 8-9.30 OPE:LAN
VK PVM OHJELMA PAIKKA
32
33 16.-20.8. Jalkapallo
34 23.-27.8. Lentopallo ja polttopallo
35 30.8.-3.9 Pesäpallo
36 6.-10.9. Koripallo
37 13.-17.9. Jenkkifutis
38 20.-24.9. Jalkapallo
39 27.9.-1.10. Lacrosse
40 4.-8.10. Ultimate
41 11.-15.10. Koris tai frisbeegolf
42 SYYSLOMA SYYSLOMA SYYSLOMA

 

8 lk Urhea yleisvalmennus

 

Syksy 1 Teemat

liikkumistaidot, kestävyys ja nopeus

 

19.8.                  Juoksutekniikka ja rytmiikkaharjoitukset

26.8.                  Suunnanmuutostekniikat ja ketteryysradat+ pelit

2.9.                    Aitajuoksut, kävelyt ja hypyt + pelit

9.9.                    Pelit ja kisailut

16.9.                  Sovitaan yhdessä

23.9.                  Juoksutekniikka ja rytmiikkaharjoitukset

30.9.                  Suunnanmuutostekniikat ja ketteryysradat+ pelit

7.10.                  Aitajuoksut, kävelyt ja hypyt + pelit

14.10.                Pelit ja kisailut

 

9 lk Urhea yleisvalmennus

Syksy 1 Teemat

liikkumistaidot, voima ja nopeus

 

19.8.                  Juoksuharjoitteet ja keskivartalon voima

26.8.                  Nopeusharjoitus, kisailut + pelit

2.9.                    Loikat ja hyppelyt jatkuvalla liikkeellä

9.9.                    Parivoimaharjoitus ja liikkuvuus

16.9.                  Juoksuharjoitteet ja keskivartalon voima

23.9.                  Nopeusharjoitus, kisailut + pelit

30.9.                  Loikat ja hyppelyt jatkuvalla liikkeellä

7.10.                  Sovitaan yhdessä

14.10.                Parivoimaharjoitus ja liikkuvuus