MUNKKINIEMEN YHTEISKOULUN LUKIOON VALITUT OPPILAAT YHTEISHAUSSA 2022

MUNKKINIEMEN YHTEISKOULU
Laajalahdentie 21
00330 HELSINKI

Rehtorin päätös 29 §/2021-2022

MUNKKINIEMEN YHTEISKOULUN LUKIOON VALITUT OPPILAAT YHTEISHAUSSA 2022

Seuraavat henkilöt on hyväksytty Munkkiniemen yhteiskoulun lukion ensimmäisen vuosiasteen opiskelijoiksi lukuvuonna 2022-2023 alkavaan koulutukseen.
Yhteiskunta- ja talouslinjalle valitun opiskelijan nimen jäljessä on Y-kirjain.
Luonnontiedelinjalle valitun opiskelijan nimen jäljessä on L-kirjain.
Koripallolinjalle valitun opiskelijan nimen jäljessä on K-kirjain.

Yleislinjalle alin hyväksytty keskiarvo on 8,5, yhteiskunta- ja talouslinjalle alin hyväksytty pistemäärä on 14,2,
luonnontiedelinjalle alin hyväksytty pistemäärä on 14,63 ja koripallolinjalle alin hyväksytty pistemäärä on 12,08.

Yleislinjalle on hyväksytty 95 opiskelijaa, yhteiskunta- ja talouslinjalle 20 opiskelijaa,
luonnontiedelinjalle 18 opiskelijaa ja koripallolinjalle 7 opiskelijaa.
Yhteensä hyväksyttyjä opiskelijoita on 140.

Hyväksytyt opiskelijat saavat sähköpostitse viestin hyväksymisestä lukioomme.
Oppilaspaikan vahvistaminen tapahtuu Opintopolku-palvelussa.
Lisäksi opiskelijan pitää tulla joko 16.6.2022 klo 11.00-15.00 tai 17.6.2022
klo 9.00-15.00 koululle tarkastamaan yhteystietonsa ja tekemään lukujärjestykseen
valintoja oppilaanohjaajien avustuksella.

Lista hyväksytyistä opiskelijoista:
Listasta puuttuvat 11 opiskelijaa, jotka eivät antaneet julkaisulupaa.

1. Aaltonen Joona Oskari
2. Aaltonen Nelli Ester
3. Airisto Oliver Matti Alarik
4. Akujärvi Maarja Aletta Alpontytär
5. Alho Kaius Eemeli
6. Ali Jamina Jusra
7. Aoula Elias Kalle Johannes K
8. Arko Elle Aurora
9. Aromäki Aaron Aleksanteri
10. Aronen Janne Miikka Jalmari
11. Auralinna Viljami Johannes
12. Eronen Miro Pertti Olavi
13. Forsman Alli Suometar
14. Frondelius Aino Maija
15. Grönroos Tosca Amanda L
16. Haanpää Iida Katriina Y
17. Haeggström Tanja Maria Aurora
18. Hakala Ilmari Antti Tapio L
19. Harjula Laura Annikki Y
20. Heikkonen Emma Linnea
21. Heiti Valtteri Leevi Olavi Y
22. Helvelahti Aava Olivia
23. Hennah Miilo Solomon
24. Heusala Antti Mikael Y
25. Hokkanen Saara Maria
26. Huopalainen Aarni Olavi
27. Hälvä Patrick Albert
28. Hänninen Hermanni Aarre L
29. Hölttä Valora Lea Mirjam
30. Itkonen Valtteri Veikko Y
31. Klemi Sampo Oscar
32. Kogan Vladimir
33. Koistinen Iida Maria
34. Koivuranta Paavo Kasmir Y
35. Kontro Otto Eliel Y
36. Konttas Nuppu Emelia
37. Konttinen Kiti Maria
38. Koponen Elsa Aallotar
39. Korhonen Henri Timo Juhani Y
40. Korhonen Iines Maija Amanda
41. Korhonen Noel Johannes
42. Krasniqi Brisilda
43. Kuokkanen Lauri Johannes
44. Kuusanmäki Eero Mikael
45. Käkelä Lucas Markus Y
46. Kämäri Aapo Aukusti
47. Laavainen Alvan Matti Aaron K
48. Lagus Inka Vilhelmiina L
49. Laine Benjamin Emil Aleksi L
50. Larjavaara Johannes Emil Y
51. Laune Oliver Sisu Y
52. Lehtinen Julia Amanda Matilda
53. Lehtonen Henna Katariina
54. Lehtovuori Lumia Ida Isabella
55. Leinonen Henna Annele
56. Leitzinger Zyrah Bless
57. Marjamaa Venny Eeva Josefiina
58. Matilainen Juho Eero Topias
59. Mattila Rudolf Artturi Kasimir Y
60. Meriläinen Ella Eveliina
61. Mononen Inkeri Ellinoora
62. Mäki Sisu Artturi K
63. Mäkimattila Markus Kristian Y
64. Naulapää Ilari Jaakko
65. Neuvonen Max Edvard
66. Niemi Lasse Sakari L
67. Nieminen Eevert Toivo Viljam
68. Niiranen Nuutti Antero
69. Nikola Peppi Femia Mirella
70. Nokua Anni Maria
71. Nurmi Greta Johanna
72. Nurmi Oskari Onni Ilmari Y
73. Nyström Ronja Elisabeth
74. Närhinen Vilja Milla Matleena
75. Oksanen Lenni Leonard
76. Ovaskainen Henna Emilia
77. Paatela Emilia Mikaela
78. Pakkanen Ellen Sofie Christine
79. Pallaste Lotta Linnea Y
80. Palmu Topias Leo Tapani
81. Pauri Hertta Stella Annikki
82. Pendolin Rasmus Juhana K
83. Pere Otso Heikki
84. Pesola Jalo Joel Sakari
85. Pesonen Henri Valtteri
86. Pesonen Olli Valdemar L
87. Petäjä Siina Anriikka
88. Pirinen Samuel Ekku Juhani L
89. Porkka Eero Ilmari
90. Rantanen Aleksi Johannes L
91. Rantanen Siiri Donna Matilda
92. Ratsula Nicolas Ossi
93. Renfors Aapo Ilmari L
94. Rosti Pauliina Annukka
95. Rühr Wilma Ina Amanda
96. Räsänen Olavi Viljami L
97. Salonen Akseli Nikolas
98. Schalanski Maibrith
99. Sevanto Sonja Matilda L
100. Shiri Helia
101. Sillanpää Aaro Kasper
102. Siltala Saku Juhani
103. Stenberg Niilo Viljami
104. Stenitzer Nicolas Sebastian
105. Stenius Luca
106. Sutinen Jenna Mari Tuutikki Y
107. Syrjälä Miko Alex
108. Teikari Tommi Julius K
109. Teljä Sanja Petra
110. Tikkanen Jessi Julia
111. Toikka Joel Ilkka Mikael K
112. Tolvanen Tiitus Mikael L
113. Tuohimaa Tuomas Heikki Juhani
114. Tuominen Lauri Johannes
115. Turhala Kalle Eelis
116. Turkki Matias Olli Elmeri Y
117. Törnqvist Johannes Taneli Samuel Y
118. Uitti Rasmus Eero Nestori
119. Ulfstedt Ellen Tuula Cecilia
120. Uunila Otava Eliel
121. Varila Matias Anton L
122. Varis Nuutti Heikki Viljami Y
123. Veenkivi Anton Johannes
124. Vehkaluoto Venla Vivian
125. Vertio Mitja Sakari K
126. Vesikallio Vilho Edvard L
127. Virolainen Loisto Argos Otava L
128. Weckström Hertta Maaria Tulikki
129. Öller Lumi Iida Kristiina L

Helsingissä 16.6.2022
Aki Holopainen
rehtori