Tulokset

14.05.2018 Lippupallon yläkoulujen SM – turnaus

Joukkueet: Munkka, PHYK, Meilahti, Kotka, Laajasalo, Simonkallio, Kotkansaari
Munkan ottelut:
Munkka - Kotka 36 - 12
Munkka - Laajasalo 16 - 6
Munkka - Simonkallio 30 - 18
Välierä:
Munkka - Meilahti 6 - 12
Pronssiottelu:
Munkka - Kotkansaari 24 - 12
Munkan joukkue: Adam Hamici
Okko Salonen
Luukas Liikanen
Jami Hannula
Jahan Mashrur
Kalle Koponen
Valmennus:
Miro Lukangu
Ville Ainamo
Valmentajan kommentit: Hieno päivä kuumassa kelissä.
Yksi tappio ja Sm- pronssit Munkkaan!
Kiitos pojille ja valmentajille!


Lukion poikien pesäpalloa, HLOUn sarjaa, Final Four

Joukkueet: Märsky, Apollo, SYK ja Munkka
Munkan ottelut:
Välierä
Munkka - SYK 16-1

Finaali
Munkka - Märsky 3-12


Munkan joukkue: Totti Nikula, Jens Grimbergen, Kalle Hannula, Santeri Vuola, Eero Huhtala, Joel Molander, Leevi Vesanen, Aku Paloheimo, Joel Niemi, Kalle Vehkaluoto, Teemu Suviyö ja Alvar Nugraha
Valmentajan kommentit: Helsingin sarjan hopeat, HIENOA!


24.04.2018 Lentopallo, sekajoukkueet, HLOU:n sarjaa, finaaliturnaus, Malmi

Joukkueet: SYK, Ressu ja PHYK
Munkan ottelut:
Munkka - SYK 0-2
Munkka - Ressu 0-2
Munkka - PHYK 0-2
Munkan joukkue: sama kuin edellisessä turnauksessa
Valmentajan kommentit: Turpiin tuli kaikista otteluista ja sijalle kuusi jäätiin. Peli-ilme oli kuitenkin läpi turnauksen positiivinen ja taisteleva.


20.04.2018 Lentopallo, sekajoukkueet, HLOU:n sarjaa, Malmi

Joukkueet: Töölö, Märsky, Brändö ja Munkka
Munkan ottelut:
Munkka - Töölö 0-2
Munkka - Märsky 0-2
Munkka - Brändö 1-1
Munkan joukkue: Henni Mustonen, Aura Silvennoinen, Anu Ohtonen, Laura Henriksson, Joel Molander, Oskari Laine, Jens Grimbergen, Leevi Vesanen, Alvar Nugraha ja Markus Seitz.
Valmentajan kommentit: Töölön hylkäyksen takia (saivat vahvistuksia muista kouluista) pääsimme lopputurnaukseen eräpisteiden ansiosta Brändöön verrattuna.


08.03.2018 Helsingin peruskoulujen jääpalloturnaus, Oulunkylän tekojää

Joukkueet: Munkka, Hiidenkivi, Oulunkylä
Munkan ottelut:
Munkka - Hiidenkivi 1 - 7
Munkka - Oulunkylä 2 - 6
Munkan joukkue: Sami Rahikka
Joni Lapinleimu
Okari Pykönen
Tuomas Arnkil
Erik Parkkinen
Ville Pentikäinen
Hanno Lindfors
Max Tavaila
Valmentajan kommentit: Jääpalloliitto järjesti Helsingin yläkouluille perinteisen kevätturnauksen. Munkan menestys jäi tällä kertaa hieman vähemmäksi, mutta tärkeintä oli osanotto ja urheilujuhlan tuntu.