Tulokset

08.02.2018 Lukion poikien koripalloa, Munkkiniemen yhteiskoulu, HLOU:n sarjaa

Joukkueet: PHYK, Herttoniemi, Medialukio ja Munkka
Munkan ottelut:
Munkka - PHYK 50-53
Munkka - Herttoniemi 74-57
Munkka - Medialukio 70-39
Munkan joukkue: sama kuin edellisessä turnauksessa
Valmentajan kommentit: Oliko mestaruuskrapulaa vai jotain...? PHYK voitti turnauksen näytöstyyliin ja Munkka joutui taistelemaan itsensä jatkoon voittamalla Herttoniemen ja Medialukion. Turnauksen kakkossija kairattiin kuitenkin menestyksekkäästi ja lopputurnaus häämöttää vielä helmikuun lopulla.


06.02.2018 Koululiikuntaliiton koripalloa, Finaaliturnaus, Lukion pojat, Munkka

Joukkueet: Jyväskylä, Järvenpää ja Munkka
Munkan ottelut:
Munkka - Järvenpää 67-46
Munkka - Jyväskylä 75-45
Munkan joukkue: Nikolas Gustavson, Miro Lukangu, Tuomo Antikainen, Andrei Makarov, Enzo Kaminen, Tuomas Oksa, Aron Dahlberg, Pyry Kanerva, Jesper Grimbergen, Juuso Vertio, Lauri Laaksonen ja Jonttu Siukosaari.
Valmentajan kommentit: Tupla Suomenmestaruus (2017 ja 2018) lukion poikien sarjassa. -99 pojat vahvistettuina muutamilla nuoremmilla korislupauksilla toivat pokaalin uudestaan Munkkaan.
Hienoa ja onnittelut pojille tason säilyttämisestä!


01.02.2018 Koululiikuntaliiton koripalloa, Finaaliturnaus, yläasteenpojat, Kauhajoki

Joukkueet: Kauhajoki, Pukinmäki, Tampere ja Munkka
Munkan ottelut:
Munkka - Pukinmäki 75-34
Munkka - Sampo, Tampere 65-50
Munkka - Kauhajoki 36-47
Munkan joukkue: Noah Piipari, Valtteri Heiskanen, Aksel Kymäläinen, Juho Arola, Arvi Kaijansinkko, Mikael Valtonen, Jahan Mashrur, Oskar Tuhkiainen, Sandro Maffea, Kalle Koponen, Salif Doumbouya ja Lassi Hiilinen.
Valmentajan kommentit: Harmittava finaalitappio Kauhajoelle, mutta eiköhän tuo hopeakin kirkastu ajan kuluessa. Pitää kuitenkin muistaa, että oli jo yllätys, että pääsimme kovasta Helsingin lohkosta finaaliturnaukseen.


22.01.2018 Lukion tyttöjen koripalloa, Munkkiniemen yhteiskoulu, HLOU:n sarjaa

Joukkueet: SYK, KSYK ja Munkka
Munkan ottelut:
Munkka - SYK 60-45
Munkka - KSYK 66-9

Munkan joukkue: katso edellinen turnaus ja Laura Mikkola
Valmentajan kommentit: Final Fouriin !!!


19.12.2017 Lukion poikien koripalloa, Ranskalainen koulu, HLOU:n sarjaa

Joukkueet: Luonnontiede, Etu-Töölö, Ranskalais-suomalainen ja Munkka
Munkan ottelut:
Munkka - Etu-Töölö 70-36
Munkka - Luonnontiede 67-54
Munkka - Ranskalainen 41-24
Munkan joukkue: Jonatan Siukosaari, Miro Lukangu, Tuomo Antikainen, Tuomas Oksa, Pyry Kanerva, Jesper Grimbergen, Andrej Makarov ja Aron Dahlberg.
Valmentajan kommentit: Rentoa peliä ja voitot kotiin.