Valinnainen liikunta tytöt

VK PVM 7 VALIN. TI 14.15-15 PAIKKA
1
2 8.-12.1. KORIPALLO Liikuntasali
3 15.-19.1. OPETTAJIEN NEUVOTTELU Ei tuntia
4 22.-26.1. SALIBANDY Liikuntasali
5 29.-2.2. LUISTELU/ULKOILU Alakenttä
6 5.-9.2. VOIMISTELU Liikuntasali
7 12.-16.2. TALVILIIKUNTAPÄIVÄ
8 HIIHTOLOMA
9 26.-2.3. POLTTOPALLOPELIT Liikuntasali
10 5.-9.3. JOOGA/VENYTTELY Liikuntasali/monttu
11 12.-16.3. TELINEVOIMISTELU Liikuntasali
12 19.-23.3. SULKAPALLO Liikuntasali
13 26.-29.3. KAUPUNKISOTA Liikuntasali
14 3.-6.4. LENTOPALLO Liikuntasali
15 9.-13.4. Pääsiäisloma
16 16.-20.4. TENNIS Tali?
17 23.-27.4. FUTIS Ulkona
18 30.-4.5. VAPPU
19 7.-11.5. LIPUNRYÖSTÖ Ulkona
20 14.-18.5. KUNTOILU Ulkona
21 21.-25.5. ULKOLIIKUNTA Ulkona
22 28.-1.6. Monitoimipäivä

Liikuntasuunnitelma URHEA 8lk Torstai klo. 9.55 kevät 2018
vko PVM Laji Paikka
2 11.tammi Kuntosali
3 18.tammi ulkojää/sisäpelit
4 25.tammi voimannostotekniikat
5 1.helmi kuntosalicircuit liikuntasali + kuntosali
6 8.helmi koe + kuntonyrkkeily liikuntasali
7 15.helmi PENKKARIT
8 22.helmi TALVILOMA
9 1.maalis crossfit liikuntasali
10 8.maalis jooga
11 15.maalis lvt + pelit liikuntasali
12 22.maalis heittokoordinaatio liikuntasali
13 29.maalis keilaus (4€) Tali
14 5.huhti reaktionopeus liikuntasali
15 12.huhti nopeus liikuntasali
16 19.huhti nopeusvoima/loikat Paltsi
17 26.huhti sykejuoksut Paltsi
18 3.touko intervalliharjoittelu ulkona
19 10.touko HELATORSTAI
20 17.touko peruskestävyys ulkona
21 24.touko toivetunti ulkona
22 31.touko lvt

 

VK PVM 9 VALIN. KE 9.55-11.20 PAIKKA
1
2 8.-12.1. PELIT/LEIKIT Liikuntasali
3 15.-19.1. LENTOPALLO Liikuntasali
4 22.-26.1. RUSH Rush
5 29.-2.2. KORIPALLO Liikuntasali
6 5.-9.2. POLTTOPALLOPELIT Liikuntasali
7 12.-16.2. JOOGA/VENYTTELY Liikuntasali
8 HIIHTOLOMA
9 26.-2.3. KUNTOSALI Kuntosali
10 5.-9.3. TENNIS? Tali?
11 12.-16.3. SISÄLIIKUNTA Liikuntasali
12 19.-23.3. ELIXIA Power Step Tali/Pitäjänmäki
13 26.-29.3. KUNTOSALI Kuntosali
14 3.-6.4. SISÄLIIKUNTA Liikuntasali
15 9.-13.4. JENKKIFUTIS Paltsi
16 16.-20.4. KORIS/KUNTOILU Paltsi
17 23.-27.4. NORSUFUTIS/FUTIS Paltsi
18 30.-4.5. PELI/CROSSFIT Paltsi
19 7.-11.5. PESIS/BASEBALL Paltsi
20 14.-18.5. VIESTIT/PELI Paltsi
21 21.-25.5. TOIVEKERTA
22 28.-1.6. TOIVEKERTA